Suduvit Multivitamin 30 Tablet

Marka : Suduvit
Aynı Gün Kargoya Teslim

SUDUVİT 30 TABLET

HAMMADDE ADI

tab/mg

 

Panax Ginseng

40

Fiziksel aktiviteyi, vücut direncini,mental (zihinsel) dayanıklılığı arttıran,destekleyen bir bitkidir. Ayrıca iştah açıcıdır.

Kalsiyum trifosfat

100

Kalsiyum kemik kütlesinin hızlı kaybını önleyerek normal kosgnoy doku geri yardımcı olur

Vitamin C

80

Bağışıklık sistemini güçlendiren,kan yapımı için gerekli olan demir ve folik asidin kana geçmesini kolaylaştıran ve kansızlığı önleyen bir vitamindir.

Demir ferro glukonat

10,5

FERRO GLUKONAT, gıda sanayinde demir ihtiyaç duyulan ürünlerde bilhassa takviye ürünlerde ve mama üretimlerinde kullanım alanı bulur. Ayrıca stabilizatör olarak kullanılır.

Vit E

10

Vücudun ihtiyacı olan E vitaminini alamaması, cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasız kalmasına ve vücudumuzda bulunan serbest radikallerin hücre yapısına zarar vermesine neden olabilir.

 

Bunun dışında damar sertleşmesi ve buna bağlı kalp krizi, damar tıkanıklığına bağlı bacak ağrıları ve göğüs ağrısı görülebilir. 

 

Vitamin B3 (Niasin)

15

B3 vitamini temel olarak kolesterolün düşürülmesine, kan şekeri düzeyinin korunmasına, hücrelerdeki genetik işlevin devamına ve gıdalar yoluyla alınan yağın işlenmesine yardımcı olur. Ayrıca diğer B kompleks vitaminleri gibi vücutta enerji üretimi için gereklidir.

Vit A retinol aset

450 İÜ

Görme sağlığı,büyüme,üreme ve kemiklerin gelişimini destekler

Vitamin B6 (Pyridoxine)

2

Hayati fonksiyonları destekleyici etkisi olduğundan beyin işlevleri, protein sindirim mekanizması ve hormon üretiminde faydalı ve gereklidir. Cinsel sorunlarla başa çıkmada hormon üretim etkisi sayesinde destekleyici olarak kullanılır. Kansızlıkla mücadele eder çünkü kan hücresi yapımında etkin rol oynamaktadır. Bulantı kusmaların önlenmesinde özellikle hamilelik  gibi durumlarda kullanılır. Bacak krampları ve artrit gibi eklem iltihaplı hastalıklarda, karpal tünel gibi el ayak sinirsel sorunlarında destekleyici tedaviye eklenebilir ve bu hastalıklarda tedavi edici etkileri olduğu düşünülmektedir. Depresyonda ve allerjik reaksionlarda etkilidir. İmmün sistemi kuvvetlendirir. Bir çok iltihaplı hastalıkta tedaviye ek b6 vitamini takviyesi içeren haplar ve enjeksiyonlar verilir. Ayrıca seratonin yapıma olan faydalarından dolayı bizi mutlu eden bir vitamindir, bu etkisinden depresyon tedavisinde faydalanılmaktadır. Yeni doğanlarda b6 eksikliğine bağlı huysuzluk, ajitasyon (sinirlilik), kasılma nöbetleri görüldüğü belirtilmektedir.

Vitamin B2 (Riboflavin)

2

B2 (riboflavin) vücutta; karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması için yani besinlerin enerjiye dönüştürülmesinde önemli ve gereklidir.

Vit D3 100.000 ıu/g

400 İÜ

Kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Özellikle kalp krizi riski taşıyan kolesterol hastaları için önerilmektedir. Sağlıklı bir sinir sistemi ve kan dolaşımı için gerekli olduğu, aynı zamanda zihni güçlendiren etkisi bulunduğu tespit edilmiştir. Deri sağlığı açısından önemlidir.

 

Zihni güçlendirici etkisi nedeniyle düzenli beslenme ile alınması alzheimer riskini azaltır. 

 

Folik asit

200 mcg

Amino asit ve kan hücreleri için gereklidir. Folik asitin vücutda deposu yoktur.

Selenyum

50 mcg

Hücre zarının dayanıklılığını arttırır.Etkinliği antioxidant özellliğinden kaynaklanmaktadır.

Vitamin Bl2 (siyanokobalamine)

1mcg

Vücut yeterli kırmızı kan hücresi üretemez. Yetersizliği halinde, sinir sistemi bozukluklarıyla birlikte, ‘pernisiyöz anemi’ (kansızlık) oluşur. Pernisiyöz anemide, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin sayısı azalır ve şekilleri bozulur. Bu durum, kemik iliğinde kan hücrelerinin yapımındaki bozukluktan ileri gelir. Pernisiyöz aneminin oluşum nedenleri farklı da olabilir. Nedenlerinden biri, diyetle yeteri kadar B12 vitamini alınmaması veya besinlerin hazırlanması ve saklanması için uygulanan işlemlerin vitamin kaybını artırmasıdır.

Vitamin Bl (Thiamine)

1

B1 vitamini B vitamini kompleksine ait sağlık açısından çok önemli vitaminlerden birisidir. B1 vitamini daha çok sinir sistemi sağlığı ve vücudun kardiyovasküler işleyişinin geliştirilmesine faydalarıyla ön plana çıkmaktadır.

Vitamin B5 (Pantothenic acid)

3

B5 vitaminler, yaraların savması, stresle ve depresyonla savaş, alerjilerin tedavisi, alkolizm, karaciğer sirozu, kabızlığın geçmesi, yorgunluk, mide ülserleri gibi durumlarda faydaları vardır.

Zinc sülfat monohidrat

15

Burun konjestiyonu, göz iritasyonu, deri lezyonlan ve kusmayı tedavi amacıyla kullanılan ilaçların bileşiminde yer alan bir çinko tuzu; çinko sülfat

Biotin

50 mcg

Vücudumuzda ince barsak bakterileri tarafından sentezlenir.Karbonhidrat metabolizmasında görev alır ve enerji oluşumuna katkı verir

Lutein

2

Lutein, insan gözünde yer alan renk pigmentlerinden (makula ve retina) olan iki ana karotenoidlerin biridir. Bu, ışık filtresi gibi fonksiyon görür. Yani göz dokularını güneş ışığının zararlı etkilerinden korur.

zeoxantain

2

Gözlerin yeterli ve dengeli beslenmesinde etken olan mineralleri sağlar.

Gözün retina tabakasının yeterli oranlarda zeaksantin ve lutein almasına yardımcı olur.

Görme yeteneklerinin arttırılmasında etkindir.

Katarakt ve körlük başta olmak üzere birçok göz hastalığının önlenmesinde aktif rol oynar.

Göz dejenerasyonunu engeller

Vitamin K1

0,02

K vitamini kanın pıhtılaşması açısından önemlidir. K vitamini eksikiği burun kanamalarına, şiddetli regl ağrılarına, kolay çürüme ve morarmalara, hemorajiye ve anemiye yol açar. K vitamini kemik sağlığı açısından da önemlidi

Krom pikolinate

50 mcg

Kan şekeri yüksek yada düşük olan kişilerde  alınan kromun bu düzensizliği iyileştirici yönde etki yaptığı gözlenmiştir.

Acetyl L-carnitine

50

Acetyl l-carnitine, yaşa bağlı olarak gelişen demans, depresyon, sinir harabiyeti ve Aizheimer hastalığı gibi durumlarda destekleyici olarak kullanılabilmektedir

Magnesyum hidroksit

50

Magnezyum, bir mineral türü olarak insan vücudu için oldukça önemli minerallerden bir tanesidir ve daha çok kemiklerde olmak üzere kaslarda ve kanda da mevcuttur.

İyot       

0,75

İyot Mineralinin büyük bir kısmı Tiroid bezinde bulunur ve Tiroid bezinin fonksiyonlarını düzenler. İyot, tiroid bezinin etkilediği zihinsel fonksiyonlar, normal büyüme ve gelişme, enerji kullanımı ve kilo kontrolü, beyin ve sinir sisteminin düzenli çalışması gibi başlıca fonksiyonlarda önemli görevler alır.