Paxtor Plus Krem 30 gr.

Marka : Paxtor
Aynı Gün Kargoya Teslim

 

PAXTOR MERHEM


FORMÜLÜ: 1 gr merhem, 50 mg dekspantenol içerir.

Yardımcı maddeler: Klorheksidin HCI, parfüm içermektedir.


FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER: Paxtor® merhem, içeriğinde bulunan etken madde dekspantenol B vitaminlerinden pantotenik asidin ön maddesidir ve deri tarafından emilimi çok hızlıdır. Emilim gerçekleştikten sonra vücutta pantotenik aside dönüşür. Pantotenik asit, deri ve mukozanın oluşumunda ve yenilenmesinde çok önemli bir göreve sahiptir. Derinin yenilenmesi, kızarıklıkların giderilmesi ve yaraların iyileşmesi sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Paxtor® merhem, haricen deri yüzeyine uygulanır ve deri tarafından hızla emilir.


KULLANIM YERLERİ: Deride oluşan yara ve yanıklarda, güneş yanıklarında, hafif deri sıyrıklarında, her türlü pişiklerde, emziren annelerde meme bakım ve çatlaklarında, yatan hastalarda oluşan deri sorunlarında, anüs çatlaklarında, derinin hızla onarılmasına yardımcı olur, cildi yeniler ve nemli tutar, esnek hale gelmesine yardımcı olur.


KULLANIM ŞEKLİ VE POZOLOJİ: Paxtor® merhem, kolay uygulanır, cilt tarafından hızla emilir. Yüz ya da saçlı deride, lezyonların oluştuğu bölgede rahatlıkla uygulanabilir. Güneş yanıklarında, ağrılı lezyonların görüldüğü bölgelerde ya da deride oluşan çatlaklarda tercih edilir. Ciltte meydana gelmiş yara ve yanıkların tedavisinde günde bir ya da birden fazla gerekli görüldüğü kadar kullanılır. Emziren annelerde emzirmeden sonra meme başlarına uygulanır. Tekrar emzirmek gerektiğinde meme başı su ile temizlenmelidir. Bebeklerde bez değişimlerinde uygulanabilir. Gebelikte ya da emziren annelerde herhangi bir risk oluşturabileceğine dair bulgu yoktur.


KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR: Paxtor® merhem, içeriğinde yer alan maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen kişiler tarafından kullanılmamalıdır.


UYARILAR / ÖNLEMLER:

Uygulamadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okuyunuz. Göze uygulanmaz.

Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa doktorunuza ya da eczacınıza bildiriniz.