Minoxil Forte Erkek Saç Spreyi 60 ml.

Marka : Minoxil
Aynı Gün Kargoya Teslim

Minoxil Forte Erkek Saç Spreyi 60 ml. %5 Formül

Sağlıklı bir insanın saçı, günlük ortalama 50-100 tel dökülür. Bu kabul edilebilir bir sayıdır. Canlı saçlar yaklaşık 2-8 sene arasında büyümeye devam eder ve katajen faz denilen evrede dökülür. Başımızdaki saçların ortalama %10 luk kısmı bu fazda bulunur. Kimyasal maddelere maruz kalınması, aşırı stres, ilaç kullanılması, genel/lokal deri hastalıkları, hormonal dengenin bozulması, yetersiz beslenme, kemoterapi gibi iç ve dış faktörler saç büyüme döngüsünü bozmaktadır. Erkeklerin 20 - 30 yaş aralığında ki %20 sinde genetik olarak saç dökülmesi olduğu yapılan klinik çalışmalarda tespit edilmiştir.
 
Minoxilin, başımızda bulunan saç köklerini beslediği yapılan tüm çalışmalarda kanıtlanmıştır. 1986 yılında Amerika'da ortaya çıkan ve halen Avrupa'nın 27 ülkesinde kullanılan bir üründür.
 
Minoxil yada diğer saç çıkarmaya yardımcı ürünlerin kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte mevcut saçların daha sağlıklı kalmasını sağladığı kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.
 
Minoxil Fort %5 lik erkekler için tasarlanmıştır. Sabah ve akşam olmak üzere özellikle kuru saç derisine 5 püskürtme (1ml) yapılması gerekmektedir. Günlük 1 kez yapılmaması ve 5 püskürtmeden çok uygulanmaması çok önemlidir. Sprey 1 kez püskürtüldükten sonra parmak uçlarımızla masaj yaparak ürünü başımıza yedirmemiz gerekmektedir. Bu işlem 5 kez tekrarlayarak uygulanmalıdır. Uygulama bitiminde 30-40 dakika beklenmeli daha sonra isteğe bağlı olarak yıkanabilmektedir. 1 kutu yaklaşık 30 günlük kullanım için tasarlanmıştır.