Şanlı Kapsikumlu Merhem / Yakı

Marka : Şanlı
Aynı Gün Kargoya Teslim

Şanlı Kapsikumlu Merhem / Yakı 3,5 gr

ÜRÜN BİLEŞİMİ 

%0,625 Kapsikum oleoresin (%0,05 Kapsaisin), %5 Mentol, %5 Kafur, %3 Metil Salisilat. Yardımcı madde: Likit parafin,vazelin.

 

TIBBİ ÖZELLİKLERİ

Kapsikum oleoresin, Capsicum annuum ‘dan (kırmızı biber) elde edilen doğal bir oleoresindir. En önemli etken maddesi kırmızı bibere acılığını veren kapsaisin ‘dir. Kapsaisin  vanilloik asit türevi bir maddedir. Vanilloidler büyük çoğunlukla periferal sinirlerde yer alan reseptörlerle etkileşim içinde bulunurlar.

 

ÖNERİLEN KULLANIM YERLERİ

Romatoid artrit, osteoartrit, post-herpetik nevralji, ağrılı diyabetik nöropati ve diğer periferik sensoriel nöropatide tedaviye yardımcıdır. Burkulma, incinme, kas sertliği, bel ağrılarına bağlı kas ve eklem ağrılarında, romatizma siyatik ve lumbago tedavilerinde ağrıların azalmasında yardımcı olarak kullanılır.


KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR

Hassas ciltlerde kullanılmamalıdır. Ürün içerisindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı olduğu bilinen bireylerde kullanılmamalıdır.


UYARILAR / ÖNLEMLER

Sadece harici kullanımlar için uygundur. Acık yara ve tahriş olmuş deriye uygulanmaz. Sürüldükten sonra üzeri bandajla sarılmamalıdır. Gözle temasından kaçınılmalıdır. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Her kullanımdan sonra eller sabunla yıkanmalıdır.

Kullanmadan önce kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.


YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER

Hassas cilde sahip kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Kullanımından önce küçük bir bölgede test edilerek uygulanabilir. İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)`ne bildiriniz.


KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Ağrılı bölgede ovularak sürülür. Ağrının şiddetine göre günde 3-4 defa kullanılır. Artrit ve nevralijide 4-6 hafta sonrasında ağrılarda azalma görülür.


SAKLAMA KOŞULU

25° C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.çoçukların göremeyeceği erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.