Ürün Adı
Dembit Saç Biti ve Sirke Spreyi 100ml (Çelik Tarak Hediyeli)
Kategori
Bit Ürünleri
Marka
Dembit
Fiyat
₺31,25
Aynı Gün Kargoya Teslim
Ön Yazı
Dembit Bit ve Sirke Spreyi 100ml (ÇELİK TARAK HEDİYELİ)
Ürün Özellikleri:  
• Kuru saça kolay uygulanır.
• Bit ve sirkeler üzerinde oldukça etkilidir.
• Kokusuz ve renksizdir.
• Sağlığa zararlı madde içermez.
Kullanım Şekli: 
 1.       Bit taraması 
·         Kutunun içindeki Dembit metal bit tarağını kullanarak, tercihen gün ışığında, tüm aile bireylerinin saçını iyice kontrol ediniz. Saçında bite rastladığınız kişilere, başkalarına bulaşmaması açısından, aynı gün içerisinde Dembit sprey uygulayınız.
·         Başkalarına bulaşmasını engellemek için her kullanımdan sonra tarağı ılık, sabunlu suda iyice yıkayınız. 
2.       Dembit sprey uygulaması 
·         Omuzlarınızı bir havluyla örtünüz. 
·         Dembit Spreyi 10 cm mesafeden kuru saçlarınıza yeterli miktarda ve her bölgeye eşit miktarda sıkınız. Saçlarınız ile saç diplerinizin her yerine temas ettiğinden ve saçınızın solüsyonu emdiğinden emin olunuz. 
3.       Bit ve sirkelerin temizlenmesi 
·         30 dakika sonra Dembit bit tarağı ile saçlarınızı tarayınız. 
·         Dembit’in saçınızda 30 dakika kalmasının ardından, boğularak ölen bitleri saçınızdan ayırmak için saçınızı bit tarağı ile dikkatlice tarayınız. Dembit uzun saçları bile kolayca taranabilecek hale getirecek özel içeriği sayesinde saçınızı kolayca taramanızı sağlar. 
Bit tarağının doğru kullanımı 
Saçınızı farklı parçalara ayırınız ve bu parçaları ince tutamlara bölünüz. Her tutamı ayrı ayrı tarayınız. Saç derisine en yakın yerden başlamaya çalışınız, örneğin saç dibinden başlayıp uçlara doğru tarayınız. Bu şekilde bitlerin tekrar saça tutunmasını engelleyebilirsiniz. Taradığınız her bir saç tutamını tutturunuz ve diğer tutama geçmeden önce tarağı ince bir kağıt ile temizleyiniz. 
4.       Saçın yıkanması 
·         Saçınızı hemen yıkamayınız, karışımı sürdükten sonra 6-8 saat boyunca saçlarınızın kurumasını bekleyiniz. 
·         Bit yumurtaları çok dirençlidir ve bu yumurtaları saçtan uzaklaştırmak oldukça zordur. Bitler, yumurtalarını küçük beyaz boncuklar gibi saça yapıştırırlar. Yapışmalarını sağlayan madde oldukça dirençlidir ve saçın yapısına çok benzer. Tarama işleminin bütün yumurtaları uzaklaştırmak için yeterli olmadığı konusunda dikkatli olunuz. Dembit sprey’i 6-8 saat saçınızda bırakmalısınız (örneğin gece boyunca) bu şekilde en dayanıklı yumurtalar dahi boğularak ölecektir. 
·         6-8 saat sonra kuruyan saçınızı normal saç şampuanınızla yıkadıktan sonra bol su ile durulayıp, kurulayınız.
5.       Tedavinin kontrolü 
·         Dembit Sprey'in, sirkelerin oluşum süresi olan 7 gün içinde tekrar kullanılması çok önemlidir. 7 gün sonra tekrar uygulama yapılmazsa yumurtlama dönemi sonunda saçlar tekrar bitlenebilir. 
·         Dembit ile tedavi güvenilirdir ve birkaç kez tekrarlanabilir. 
UYARILAR 
·         Spreyin gözleriniz ve yüzünüzle temas etmemesine dikkat ediniz ve spreyi solumamaya özen gösteriniz. 
·         Göze teması halinde bol su ile gözlerinizi yıkayınız. Yıkamadan sonra gözlerinizde kalıcı bir rahatsızlık oluşursa tıbbi yardıma başvurunuz. 
·         Cildinizde aşırı hassasiyet ya da kızarıklık meydana gelirse kullanmaya devam etmeyiniz. Cildinizi sabun ve bol su ile yıkayıp doktorunuza başvurunuz.