Nutramil 1 Devam Sütü Tarhanalı

Marka : Nutramil
Aynı Gün Kargoya Teslim
6-36 ay arasındaki bebeklerin büyüme ve gelişim ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiştir.
Devam sütü ile zenginleştirilmiştir.
Nutramil Plus+ adını verdiğimiz özel patentli karışımı içermektedir.
Türkiye’de üretilmiştir.
Organik olarak üretilmemiştir fakat tüm hammadde çevresel bulaşanlardan uzak yerlerde yetişen ekolojik yerlerde üretilmektedir.
Fermentasyon yöntemi ile üretilmiştir.
Bebek ve çocuklar için hazmı kolaydır.
Düşük protein içeriğine sahiptir.
Demir ile zenginleştirilmiştir.
Demir emilimini arttıran Laktoferrin içermektedir.
Vitamin ve mineral ile zenginleştirilmiştir.
Diş ve kemiklerin gelişimini destekleyen magnezyum ve kalsiyum içermektedir.
İçerisindeki prebiyotik bileşenler, probiyotiklerin bağırsakta çoğalmasını destekler. Probiyotikler, vücutta sindirim ve bağışıklık sistemini destekleyen yardımcı olmaktır.
Helal, ISO 22000 ve GMP sertifikalı tesislerde üretilmiştir.
 
Genel Bilgi:
Fermente tahıl ürünleri, Ortadoğu, Afrika ve birçok Avrupa ülkesinde yüzyıllardır anneler tarafından bebek ek gıdası olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın olarak bilinen fermente tahıl ürünlerinden biri de tarhanadır. Birçok ülkede (Irak, Lübnan, Mısır, Yunanistan, Macaristan, Finlandiya ve İskoçya vb.) tarhanaya benzer ürünler farklı adlarda yaygın olarak üretilmektedir.
Anadolu tarhanası; yoğurt, buğday unu, baharat ve çeşitli sebzelerin karışımlarının fermentasyon ya da bilinen adı ile mayalanma yöntemi ile üretilmesiyle elde edilir. Bu nedenle fermente ürünlerin bebek ve küçük çocuklar için sindirimi daha kolaydır.
Bu ürün geleneksel ev tarhanasından farklı olarak, anne sütünde yer alan bileşenlerden geliştirilen Nutramil Plus+ adını verdiğimiz özel patentli karışımı içermektedir. Bu şekilde özellikle 6-12 aylık bebeklerin “tahıl bazlı bebek ve küçük çocuk ek gıdası” ya da anne sütünden sonra ek gıdaya başlayan bebekler için “geçiş ek gıdası” olarak rahatlıkla kullanılabilir.
İÇERİSİNDE NE BULUNMAZ?
Koruyucu ve renklendirici içermez.
Aroma içermez
Palm yağı içermez.
GDO içermez
Soya lesitini içermez.
Büyüme hormonu ve antibiyotik içermez.